Andrzej
Strzelczyk

Ośmiokrotny finalista Mistrzostw Polski Sommelierów. W roku 2012 zdobył ten tytuł po raz pierwszy a w kolejnym roku powtórzył sukces dzięki czemu miał okazję reprezentować Polskę na mistrzostwach Europy w Sanremo.

W roku 2015 zdał egzamin międzynarodowego stowarzyszenia sommelierów ASI – Diploma Association de la Sommellerie Internationale. W tym samym czasie zakończył program Diploma in Wines and Spirits w Weinakademie Österreich w Rustw Austrii uzyskując również tytuł ‘Weinakademiker’ oraz zdobywając nagrodę Weinakademiker Best Taster Trophy.

Od 2016 roku później po akceptacji Wine and Spirit Education Trust w Londynie rozpoczął prowadzenie kursów WSET w Polsce jako Polish Wine Academy.

Ebner-Ebenauer "Black Edition" Gruner Veltiner

“Black Edition” Gruner Veltiner to odzwierciedlenie ponad 400tu lat historii i doświadczenia Marion oraz Manfreda Ebner-Ebenauer.

Wino przepełnione nutami dojrzałego, żółtego owocu takiego jak mirabelka, brzoskwinia, dojrzałe jabłko, wsparte nutami białego pieprzu. Wino fermentowane w 500-litrowych dębowych beczkach przy pomocy drożdży naturalnych i dodatkowo dojrzewane na osadzie drożdży – to również powoduje, że mamy przed sobą złożone, długie i kompleksowe wino z wyjątkowym potencjałem.

“Black Edition” Gruner Veltiner dobrze się również sprawdza w takich połączeniach z jedzeniem, gdzie inne wina nie dają sobie najlepiej rady. Można próbować go łączyć z daniami z curry czy np. z pieczoną perliczką z pomarańczami i rozmarynem.

EBNER-EBENAUER 'BLACK EDITION' GRUNER VELTLINER 0,75L + SELEKCJA SOMMELIERA
EBNER-EBENAUER GRUNER VELTLINER 0,75L + SELEKCJA SOMMELIERA
Ebner-Ebenauer Gruner Veltiner

Niewielka, bo 15to hektarowa posiadłość Ebner-Ebenauer zlokalizowana jest w okolicy miasteczka Poysdorf w Austrii. Gruner Veltliner jest w tych okolicach najważniejszym białym szczepem winogron, natomiast Marion i Manfred Ebner-Ebenauer skrupulatnie podzielili wszystkie swoje parcele w zależności od gleby, na której uprawiana jest winorośl oraz ze względu na wiek krzewów.

Ebner-Ebenauer Gruner Veltiner to wino przenikliwie czyste z wyraźnym owocem cytrusowym w tle i obecną mineralnością oraz nutą przypraw i białych kwiatów.

Jest to bardzo uniwersalne i gastronomiczne wino – nie jest nadmiernie narzucające się intensywnością zapachu, natomiast wystarczająco w nim struktury i świeżości, aby świetnie poradzić sobie w połączeniach nie tylko z klasyką jak biała ryba typu okoń morski czy turbot, ale również z pikantnymi i aromatycznymi dodatkami kuchni indyjskiej.

kontakt
Adres: 97-320 Wolbórz, Ul. Gadki 2
Telefon:
E-mail:
formularz
WINE POPUP
SELEKCJA SOMMELIERA