Tomasz
Kolecki

Mistrz Polski Sommelierów w latach 2007 – 2010. Uczestnik finałów Mistrzostw Europy i Świata Sommelierów w Sofii, Santiago de Chile, Strasburgu oraz Tokio.

W 2013 roku zdany międzynarodowy egzamin ASI – Diploma Association de la Sommellerie Internationale 2013.

Certyfikowany Hydrosommelier.

Szef jury i arbiter m.in. Mistrzostw Polski Sommelierów, Coupe Georges Baptiste, Baltic Sommelier Cup, Young Sommeliers European Cup Londyn, Konkursu Win Polskich Jasło, Grand Prix Magazynu Wino, ITQI Bruksela, IWSC Londyn, Wino na Medal, Carpatiavini i innych.

Felietonista oraz autor kart win, w tym nagradzanych przez magazyn Wine Spectator.

Konsultant importerów win i alkoholi, trener personelu restauracji i hoteli.

Rainoldi Nebbiolo Alpi Retiche IGT

“Połyskuje pięknym rubinem, otoczonym delikatnym odcieniem koloru owocu granatu. Pachnie zmysłowo, subtelnie, łącząc owocową przyjemność dojrzałych truskawek i wiśni, splecionych z niuansami kwiatów, przypraw i dymu.

W smaku, na pierwszą linię rzuca dziarskie, drobne taniny, dźwigane przez energiczną kwasowość, i otoczone ciałem oraz soczystością smaku. Długie, owocowe, różane i lekko korzenne.

Pyszota i elegancja w jednym!


W jego ojczyźnie podają do niego ser Casera, pizzocheri lub polenta tarragna. Bardzo jednak lubi także inne półtwarde krowie sery żółte z całego świata, oraz klasyki polskiej kuchni – od zawijanych zrazów, przez kacze udo, aż po staromodnego bryzola z grzybami.”

RAINOLDI NEBBIOLO ALPI RETICHE IGT 0,75L + SELEKCJA SOMMELIERA
kontakt
Adres: 97-320 Wolbórz, Ul. Gadki 2
Telefon:
E-mail:
formularz
WINE POPUP
SELEKCJA SOMMELIERA